چینیها با 100 میلیون دلار سرمایه گذاری قطار برقی مهر شهر-هشتگرد را احداث می کنند
    مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: چینیها با 100 میلیون دلار سرمایه گذاری قطار برقی مهر شهر-هشتگرد را احداث می کنندسید محمود میریان درمراسم امضا و تبادل قرارداد عملیات اجرایی پروژه قطار برقی بین شهری مهرشهر و شهر جدید هشتگرد با کشور چین با  بیان این مطلب افزود: در راستای تصویب احداث شهرهای جدید از سوی هیات دولت برای حل مشکل کلان شهرها  و احداث  شهر جدید هشتگرد مطالعه  در خصوص راه اندازی  قطاربرقی بین شهری مهرشهر - شهر جدید هشتگرد  از ده سال گذشته آغاز و قرار شد این پروژه در ادامه مسیر قطار برقی تهران - کرج - مهر شهر احداث شود .

میریان گفت: احداث پروژه قطار بین شهری مهر شهر - کرج از طریق فاینانس و به مبلغ یکصد میلیون دلار در جهت طراحی فازهای یک و دو در بخشهای سویل مکانیک ، الکترونیک و خرید تجهیزات  به شرکت نورینکو از کشور چین واگذار شد .

وی اظهار داشت:  براساس توافق بعمل آمده با طرف چینی ، بازپرداخت  هزینه پروژه پس از بهره برداری آغاز و بصورت اقساط یک دوره ده ساله صورت خواهد گرفت .

به گفته وی اجرای این پروژه در طول 25 کیلومتر با طراحی زیر ساختهای آن برای سرعت 240 کیلومتر در ساعت و سرعت حرکت برابر 130 کیلومتر در ساعت طی 4 سال به بهره برداری خواهد رسید  و براساس برنامه ریزی صورت گرفته این سیستم در سال 1400  سالانه جمعیتی بالغ بر 73 میلیون نفر را جابجا خواهد کرد .

 میریان با بیا ن اینکه هزینه سفر در مسیر مهر شهر - هشتگرد  مشابه هزینه قطار تهران - کرج در نظر گرفته شده است ، تصریح کرد:  فاصله زمانی حرکت بین دو قطار در ساعت اوج  تقاضای هر سفر هر ده دقیقه خواهد بود  که مسافران را طی 12 دقیقه از شهر جدید هشتگرد به ایستگاه مهرشهر  و بالعکس  منتقل می کند .

وی استفاده بهینه از زمان ، ایمنی مسافر ، کاهش آلودگی محیط زیست ، کاهش مصرف سوخت ، عدم محدود شدن به منبع انرژِی ، کاهش تصادفات جاده ای و کاهش استهلاک را از امتیازات این پروژه در مقایسه با سایر سیستم های حمل و نقل ذکر کرد .

میریان درباره  نتیجه مطالعات مقایسه ای انجام شده  میان پروژه قطار بین شهری هشتگرد - تهران  با سایر سیستم  های حمل و نقل گفت: طی مطالعات انجام شده برای جایگزینی  تقاضای سفر روزانه 180 هزار نفر درمسیر شهر جدید  هشتگرد - تهران  در ساعت اوج تقاضا در  استفاده از قطار برقی ،  نیاز به  600 اتوبوس و یا 1200 مینی بوس و یا 4500 وسیله مسافر بری است ،  که این خود نیاز به احداث یک آزادراه حداقل سه خطه با سرویس متوسط دارد .

وی احداث قطار برقی برای شهرهای گلبهار به مشهد ، سهند به تبریز، فولاد شهر ، بهارستان و مجلسی به اصفهان ، پردیس و پرند به تهران  را از سایر برنامه های در دست بررسی و مطالعه شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرد .


 منبع : خبر گزاری مهر

 

چرا ما؟

  • ما صاحبان اصلی ملک در منطقه هستیم
  • بادادن تسهیلات به شما کمک میکنیم
  • اعتماد شما بر مینای اصالت ما در منطقه است

آدرس

استان البرز
شهرجدیدهشتگرد ; بلوار ارکیده;تجاری خیام
شرکت مهندسی و ساختمانی مهران (سلطانپور)‏
‏(طبقه فوقانی بانک کشاورزی)‏
info@fashand.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت ساختمانی و مهندسی مهران می باشد.